Gülçin İLERİ ALAN

Gülçin İLERİ ALAN

SMMM
KIDEMLİ DENETÇİ

Gülçin İLERİ ALAN

1980 yılında Edremit-Balıkesir’de doğdu. Edremit Lisesi’ni bitirdi. 1999 yılında Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı’ndan mezun olduktan sonra 2004 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

SMMM ve YMM ofislerinde 3 yıllık SMMM stajını bitirmiştir. Daha sonra gıda ve yenilenebilir enerji sistemleri sektörlerinde muhasebe birimlerinde muhasebe uzmanı ve muhasebe müdürü olarak görev almıştır. Konaklama alanında hizmet veren bir firmanın ERP sistemi kurulumunda ve iç denetim planlamasında 1 yıl hizmet vermiştir.

Tam tasdik ve denetim hizmetleri, kayıtların tek düzen hesap planına uygunluğu denetimi, yasal kayıt ve işlemlerin incelenerek vergi ile ilgili yasal yükümlülüklerinin yerine getirilmesine yönelik uygunluk denetimi, detay mizan ve belge denetimleri, hile denetimi, KDV iadeleri süreçlerinin yürütülmesi, şirket devir birleşme ve bölünmeleri  konularında çalışmıştır.

2021 Ocak ayında Cumhur İnan Bilen Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. ailesine ve 2021 Eylül ayı itibarıyla BİLEN DENETİM ailesine katılan İLERİ ALAN, evli ve bir çocuk annesidir.

2016 Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (TÜRMOB) ve 2021 yılından beri Bağımsız Denetim (KGK) ruhsatlarına sahiptir.

Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.