Cihan DEMİREZEN

Cihan DEMİREZEN

SMMM
YÖNETİCİ ORTAK

Cihan DEMİREZEN

1975 yılında Çorum’da doğdu. 1992 yılında Ankara Maliye Meslek Lisesini, 2001 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

1992 yılında Çorum Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde Yoklama Memuru olarak göreve başlamış, sırasıyla Muhammet Karagüzel Vergi Dairesi Müdürlüğü (Vergilendirme Bölümü, Tarama ve Kontrol Bölümü), Ankara Defterdarlığı Vasıtalı Vergiler Gelir Müdürlüğü’nde memur olarak görev yapmıştır. 2004 yılında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü tarafından açılan Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı, Gelir Uzman Yardımcılığı ve Vergi Denetmen Yardımcılığı Giriş Sınavı’nda başarılı olarak Gelir Uzman Yardımcılığı’na, 2008 yılında yapılan yeterlik sınavı sonucunda da Gelir Uzmanlığı’na atanmıştır. Bu süreçte, Ostim Vergi Dairesi Başkanlığı (Tarama ve Kontrol Bölümü), İhbarlar Denetim ve Koordinasyon Gelir Müdürlüğü (Düzenli Vergi Denetimi Çalışması (DVD) ve İnşaat Sektörü Denetim Çalışması) ve Kavaklıdere Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde (Tarama ve Kontrol Bölümü) görev yapmıştır.

2010 yılından itibaren Gelir İdaresi Başkanlığı Denetim ve Uyum Yönetimi Daire Başkanlığı bünyesinde Sahte Belge Düzenleme Risk Analiz Programı kullanımı ve geliştirilmesi çalışmalarında görev almıştır.

2011 yılından itibaren Vergi Denetim Kurulu (VDK) Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmiş, kuruluş aşamasından itibaren, 2017 Nisan ayına kadar Risk Analiz Şube Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Bu süreçte VDK Başkanlığı’nda inceleme seçimi ve risk tespitine yönelik risk analiz programı yazılım çalışmalarına Şube Müdürü olarak katkı sağlamıştır.

2017 Nisan ayından, memuriyet görevinden ayrıldığı 2018 Mart ayına kadar VDK Başkanlığı Strateji, İş Geliştirme ve Kontrol Şube Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

2018 Mart ayında Cumhur İnan Bilen Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. ailesine katılan DEMİREZEN, evli ve bir çocuk babasıdır.

2021 yılından beri Serbest Muhasebesi ve Mali Müşavirlik (TÜRMOB) lisansına sahiptir.